Witamy w sklepie internetowym soczewki.net.pl

Płyny do soczewek twardych

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

 1. EYEYE B5 Active 200 ml
  32,00 zł

  Preparat gwarantujący pełną ochronę oczu i twardych soczewek kontaktowych, ze względu na unikalny skład, zawierający prowitaminę B5 Dowiedz się więcej
  Czas dostawy na magazyn: Dostępne na bieżąco
 2. EYEYE Saline. Sól fizjologiczna 360 ml
  25,00 zł

  Roztwór soli izotonicznej. Do płukania oraz zakładania miękkich i twardych soczewek kontaktowych. Dowiedz się więcej
  Czas dostawy na magazyn: Dostępne na bieżąco
 3. EYEYE cristal cleaner
  29,90 zł

  Środek czyszczący twarde soczewki kontaktowe. Skutecznie usuwa osady. Bezpieczny oraz łatwy w użyciu. Najlepsze efekty w połączeniu z EYEYE B5 Active lub B5 Conditioner Dowiedz się więcej
  Czas dostawy na magazyn: Na zamówienie

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

Płyny dedykowane do soczewek twardych

Prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych pozwala na eliminację co najmniej 90% bakterii, które mogą osiadać na powierzchni. W tym celu użytkownicy soczewek kupują płyny do soczewek twardych lub miękkich. W zależności od tego, z jakiego typu soczewek korzystają. Dzięki odpowiedniej higienie oko nie jest narażone na stany zapalne ani na dostanie się zanieczyszczeń. Poza tym soczewki zyskują dłuższą żywotność. W sprzedaży znaleźć można bardzo szeroki wybór preparatów do pielęgnacji soczewek. W jaki sposób wybrać najlepszy?

Przede wszystkim płyny do soczewek twardych muszą być kupione pod kątem danego rodzaju soczewek. Oprócz tego, klient stoi przed wyborem, czy kupić preparat jednostopniowy, czy wielostopniowy, czy ma mieć konsystencję rzadszą, czy formę żelu? Najlepiej, jeżeli płyny do soczewek twardych są dwustopniowe, czyli osobny do czyszczenia i osobny do przechowywania.

Wybór płynu do soczewek twardych przy wrażliwych oczach

Bezpieczne dla alergików

Wiele osób, które nosi soczewki kontaktowe, cierpi na alergie albo ma wrażliwe oczy i musi uważać na to, czego używa. Producenci soczewek chcąc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, przygotowali szereg modeli, które mogą stosować osoby z alergiami. Płyny do soczewek twardych też zostały tak wyprodukowane, by mogły być używane przez alergików. W przypadku osób, które mają alergię, wrażliwe oczy albo cierpią na zespół suchego oka, najlepszy będzie płyn oksydacyjny.

Bez konserwantów, bez podrażnień

Jego zaletą jest to, że nie posiada żadnych konserwantów, przez co oko nie zostanie podrażnione. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, czy brane pod uwagę płyny do soczewek twardych stanowią dobry wybór, przed zakupem należy skonsultować się ze specjalistą. Po każdym zastosowaniu preparatu do pielęgnacji soczewek trzeba pamiętać, że butelka powinna być szczelnie zamknięta, nie wolno też dotykać wlotu butelki, aby do środka nie przedostały się bakterie.